Ми у Facebook
09.07.2024, 22:55

Скільки часу потрібно спати

Фото: Freepik

Сон - це не просто період відпочинку для організму, а ключовий елемент здорового способу життя. Важливо знати, скільки годин сну потрібно як дорослим, так і дітям.
Повноцінний сон має величезне значення для фізичного, емоційного та психічного здоров'я. Забезпечення організму достатньою кількістю сну - одна з найважливіших складових здорового способу життя. Але скільки ж сну насправді потрібно? Це залежить від багатьох факторів, включаючи вік, стан здоров'я та індивідуальні особливості. Давайте розглянемо деякі факти, щоб зрозуміти, як сон впливає на наше здоров'я та як забезпечити собі достатню кількість якісного сну.


Фото: Міністерство охорони здоров'я України
Фото: Міністерство охорони здоров'я України


Скільки годин сну потрібно людині щодня?Оптимальна кількість сну значно варіюється залежно від віку, фізичної активності, стану здоров'я та інших факторів. Згідно з даними "National Sleep Foundation", дорослим рекомендується спати від 7 до 9 годин на добу. Підліткам віком від 13 до 18 років – 8-10 годин, враховуючи їхні особливості росту та розвитку. Ці показники можуть коливатися: деякі люди почуваються енергійними після 6 годин сну, тоді як іншим потрібно не менше 9 годин для повного відновлення.

МОЗ України підтверджує ці дані, зазначаючи, що дорослим необхідно спати більше 7 годин на добу. Лише невеликій частині людей достатньо 6 годин сну, що обумовлено генетичними особливостями.

Щодо інших вікових категорій, то сон займає ще більшу частину доби. Новонародженим до трьох місяців потрібно 14-17 годин сну. Немовлятам віком від 4 до 12 місяців – 12-16 годин. Дітям 1-2 років – 11-14 годин, 3-5 років – 10-13 годин, а школярам від 6 до 12 років – 9-12 годин.

Про це повідомляє телеканал ЕСПРЕСО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Люди, які хроплять, не чують власного хропіння

Як заснути у спекотну ніч: корисні лайфхаки

Скандинавський лайфхак для здорового сну


Як правильно лягати спати: до дверей головою чи ногами

На правах реклами