З чого все починалося
Прообразом страви вважаються плоскі коржі, які готувалися ще за часів неоліту. Стародавні люди додавали в тісто різні інгредієнти, щоб зробити хліб ароматним і смачним. Є в піци і більш сучасні аналоги:
- давньогрецький плоский хліб plakous, приправлений цибулею, часником і зеленню;
- коржі з сиром, які в VI столітті до нашої ери часто готували перські солдати;
- маца - жителі Стародавнього Риму робили її з сиром і оливковою олією.
Також до цієї категорії можна віднести фокаччу, піту, лепіню тощо. Практично в кожного європейського народу є свої аналоги піци.
Коли з'явилася піца у звичному нам вигляді
Перші згадки слова "піца" датуються XVI століттям. Батьківщина страви - Неаполь. У ті часи такі коржі вважалися дешевою їжею для бідняків. Єдиного рецепта не існувало, всі готували страву так, як вважали за потрібне. Але невід'ємним інгредієнтом виступала оливкова олія.
У 1522 в Європу завезли томати. Хоча спочатку помідори не користувалися особливою популярністю, вже скоро без них неможливо було уявити італійську піцу. У XVIII столітті почали відкриватися піцерії, де страву готували в спеціальних печах. Після об'єднання невеликих держав у сучасну Італію, коржик із томатним соусом, сиром і травами став найпоширенішою в країні стравою. У 1905 році перша піцерія відкривається в Нью-Йорку, що стало відправною точкою для популяризації такої їжі по всьому світу.
Найпоширеніші начинки в сучасній піці
У наш час існують тисячі варіацій страви. Тісто, особливості приготування та подачі можуть відрізнятися. Найчастіше для начинки беруть:
- різні сорти сиру;
- куряче філе й ананаси;
- мисливські ковбаски, оливки та шинку;
- пепероні з італійськими травами;
- печериці, шпинат і паприку.
Замовити ці та інші види піци можна, перейшовши на сторінку dnipro.monopizza.com.ua. З Мononica насолодіться улюбленою їжею практично відразу після дзвінка, при цьому кур'єри ресторану швидко доставлять замовлення в будь-який мікрорайон Дніпра.