Ми у Facebook

Костопільський район

Історичні джерела засвідчують, що Костопіль виник на місці колишнього поселення Остальці. Так, у подимному реєстрі за 1648 - 1658 pp. згадуються Великі та Малі Остальці - села, які належали великим українським магнатам князям Заславським, котрі з переходом до католицтва почали займати на початку 17 століття керівні посади в Речі Посполитій.
Костопільський район розташований у центральній частині Рівненської області у західній частині правобережного Полісся.
Відстань до обласного центру міста Рівне – 38 км. Район межує із Березнівським, Гощанським, Рівненським та Сарненським районами Рівненської області і Ківерцівським районом Волинської області.
За адміністративно-територіальним поділом район включає 62 населені пункти: 1 місто районного підпорядкування та 61 сільський населений пункт. У районі одна міська та 19 сільських рад.
Територією району протікає 7 річок, найбільшими з яких є Горинь і Замчисько. Ґрунти дерново-підзолисті, піщані і супіщані.
Костопільщина багата покладами торфу, крейди, вапняку, каоліну, гончарної глини. Багатством району є базальт, розробка якого ведеться в Берестовецькому та Івано-Долинському спецкар’єрах.
40% території району зайнято лісами, які в цілому займають 61,965 тисячі гектарів. Основні породи дерев: сосна, дуб, граб, береза, осика, вільха.
Промисловість району представлена 13 основними підприємствами, де працює близько 3300 чоловік.
Більше 65% промислового виробництва зосереджено на ТзОВ “Свиспан-Лімітед”, 16,3% – на ЗАТ “Костопільський завод скловиробів”, де нині значно розширюється асортимент склопродукції різнопрофільного призначення, 14,9% – на підприємствах торгової марки “Родина”.
Сьогодні Костопіль є одним із значних культурно-освітніх центрів Рівненщини. Тут функціонують Костопільський будівельно-технологічний технікум Рівненського Національного університету водного господарства, філія Рівненського базового медичного коледжу, обласний ліцей-інтернат спортивного профілю.
У місті та селах району працює 38 загальноосвітніх навчальних закладів.
Культурний комплекс району налічує 49 клубів і будинків культури, 32 бібліотеки, школу мистецтв, музичну школи і 3 її філії. У місті розташований районний краєзнавчий музей з відкритою експозицією зброї часів Другої світової війни.
Мережа лікувально-профілактичних закладів району складається із центральної районної та Деражненської районної лікарень, стоматполіклініки, 6 лікарських амбулаторій, з яких 4 загальної практики – сімейної медицини, 44 фельдшерсько-акушерських пунктів. У складі ЦРЛ на 275 ліжок діють 13 спеціалізованих відділень, дитяча та районна поліклініки, жіноча консультація, відділення швидкої медичної допомоги.
На території району розміщений обласний протитуберкульозний санаторій.

Соціально-економічний стан Костопільського району
Питома вага реалізованої промислової продукції району у загальнообласному обсязі складає 8,8% (це четверте місце серед регіонів області).
За 2008 рік 13-ма промисловими підприємствами району, які надають щомісячну статистичну звітність, вироблено продукції в порівняних цінах на суму 800 млн грн, що на 29 млн грн, або на 4% більше, ніж у 2007 році.
Нарощування промислового виробництва забезпечено у деревообробній промисловості (9,4%), добувній промисловості (16,4%), харчовій та переробній промисловості (8,6%), виробництво інших неметалевих виробів (11,8%).
У загальному обсязі всього промислового виробництва 65,0% зосереджено на ТзОВ “Свиспан Лімітед"; 16,3% – на ЗАТ “Костопільський завод скловиробів”, 14,9% – на підприємствах торгової марки “Родина" (ВАТ “Костопільський завод продовольчих товарів" та ПП “Костопільський маргариновий завод").

Агропромисловий комплекс
За 2008 рік всіма категоріями господарств району вироблено валової продукції сільського господарства на суму 101,4 млн грн, у тому числі господарствами населення вироблено продукції на суму 93,7 млн грн, сільгосппідприємствами – 7,7 млн грн.
Вироблено м’яса худоби та птиці (в живій вазі) 2,8 тис. тонн, молока – 24,6 тис. тонн, яєць – 15,7 тис. шт.
Чисельність поголів’я ВРХ по всіх категоріях господарств склала 10,5 тис. голів, з них корів – 7,8 тис. голів, свиней – 15,0 тис. голів, птиці – 222,0 тис. голів.
У районі завершено реформування земельних і майнових відносин.
Проводились організаційні заходи із залучення інвестицій у сільськогосподарське виробництво. В агропромисловий комплекс району протягом 2008 року залучено 5,6 млн грн інвестиційних коштів, у тому числі на придбання техніки, обладнання – 4,5 млн грн, на формування основного стада тварин та модернізацію тваринницьких приміщень – 1,1 млн грн.
У 2008 році всіма категоріями господарств зібрано більше ніж в 2007 році зерна на 27%, овочів – на 19,8%.
Під урожай 2009 року в цілому по району всіма категоріями господарств засіяно озимих 5049 га, у тому числі сільгосппідприємствами – 2240 га.
27 сільгосппідприємств та 110 особистих селянських господарств брали участь у виконанні 19 цільових програм, які фінансувалися з державного, обласного та районного бюджетів. Протягом 2008 року таких коштів освоєно на суму 2,9 млн грн.
З метою збільшення доходів і зайнятості населення в селах району було організовано 89 пунктів заготівлі молока в особистих селянських господарствах. У 2008 році в районі заготовлено 9,8 тис. тонн молока на суму 10,0 млн грн.
Для надання сервісних послуг для особистих селянських господарств та сільськогосподарських підприємств в районі працює 19 пунктів штучного осіменіння худоби.
Переглядів: 19378
купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ


Робота в Рівному