Ми у Facebook

Скит святої Анни

Скит святої Анни від Свято-Миколаївського жіночого монастиря.

Знаходиться джерело на півдні Дубенського р-ну біля села Онишківці на кордоні Рівненської та Тернопільської областей. Так як на всіх трасах в радіусі кілометрів 50-ти встановлені відповідні вказівники, то проминути його дуже важко. Ну, а на під’їзді до Онишківців просто тримайтеся найбільшого автомобілепотоку поки не побачите типово волинські блакитні церковні споруди.


фото Володимир Ящук

За легендою в давнину пастушки знайшли на цьому місці ікону праведної Анни. Громада вирішує перенести її в сільську церкву, але на наступний ранок ікона зникає й знову опиняється на місці де явилась. Після другої спроби перенесення ікони, вже з пишними церковними почестями й молитвами, ікона знову опиняється на старому місці. Тоді на місці явлення була споруджена каплиця біля якої з’явилось джерело. Згодом стали проявлятись цілющі властивості джерельної води. Особливо ця вода допомагала тим хто ніяк не міг народити дитину. Часто ті, хто помолившись за народження довгоочікуваного потомства й омившись в цілющому потічку, через деякий час ставали щасливими батьками.
В християнстві Св.Анна вважається покровителькою материнства й саме в неї бездітні жінки вимолюють діточок.


фото Володимир Ящук

До Онишківців повсякчас тягнеться потік паломників й богомольців. Просять дітей, просять зцілення від жіночих хвороб й напастей, просять нащадків.
Радянська влада вирішила взяти питання під свій контроль й каплиця Св.Анни була розібрана, а джерело засипане й накрите бетонними плитами. Лише в роки агонії СРСР джерело відновили, а в 1991 році була зведена нова капличка. Зараз це вже цілком пристойна купальня.


фото Володимир Ящук

Цілюща вода бутилюється й продається в роздріб. Біля в’їзду влаштовані сувенірні й купально-хустинкові ятки.

За матеріалами Сергія Кифоренка.
Переглядів: 9139

АвтовикупТріада

Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ


Квартири подобово

Робота в Рівному

Авто в Рівному

Нерухомість Рівного