Ми у Facebook

Сім чудес Березнівщини

Дендрологічний парк Проїжджаючи через містечко Березне, обов’язково відвідайте місцевий дендрологічний парк на території Березнівського лісового коледжу. Гарнішого і багатшого парку на Рівненщині не знайдете. Займає він аж 30 гектарів.
Гуляючи сімома оглядовими доріжками, побачите кращі зразки дерев, кущів та рослин, привезених сюди з різних куточків світу. У березовому гаю зібрано 45 видів і форм беріз, у саду жасмину — 25 видів цієї рослини, бузку — 24 види. Представлений тут і регіон Північної Америки, звідки завезено 200 видів рослин (акація мексиканська, американська сосна, інші), і японсько-китайський регіон — 105 видів (яблуня Цумі, кипарисові, груша Келлера).

Зірненський парк
Це пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення. Заснований 1905 року, а статус отримав відповідно до рішення Рівненської обласної ради у 1972 році. Парк оточував маєток відомого тут пана Малинського. Керував роботами зі створення парку ірландський живописець Діонісій Міклер. Близько 80 видів екзотичних дерев збереглося й донині. Серед них — сосна Веймутова з шишками довжиною 15 сантиметрів, клен сріблястий, тополя волосистоплідна, а також стара розлога липа діаметром 5 метрів. Декоративні чагарники представлені бузком звичайним, чубушником, шипшинами, черемхою. Зростають тут також калина, глід, малина, бузина.

Ландшафтний заказник “Соколині гори”
Поблизу селища Соснового по обидва береги Случі розкинулося справжнє диво — природний заказник "Соколині гори". Загальна площа заказника становить 510 га. Це мальовниче місце з виходами гранітних порід висотою окремих скель до 25 м, вкритих сосновими, грабовими, дубово-сосновими, дубово-грабовими лісами. А ще це південно-західна межа поширення рододендрону жовтого, який ще називають азалією понтійською, основний ареал якої — Кавказ та Мала Азія. Тут зустрічається низка рідкісних та малопоширених видів, серед яких — рослини із Червоної книги України (ковила пірчаста) та Європейського Червоного списку (смілка литовська).
Чарівний куточок природи, який ще називають "Надслучанською Швейцарією", овіяний легендами, приваблює до себе мандрівників багатогранністю ландшафтів, своєрідністю геологічної будови, прозорістю струмків і озер, багатством флори та фауни. Цей край недарма називають перлиною України.

Губківський замок
Замок у Губкові за композицією і пропорціями вважався одним з найдосконаліших у волинській школі оборонних комплексів. Споруда була подібна до трапеції у плані, мала чотири кутових вежі зі стрільницями, в’їзну браму і підйомний міст. У дворі знаходилися житлові й господарські будівлі. На подвір’ї замку залишився глибокий колодязь, змурований з каміння. Під замком були льохи та в’язниця.
Тепер на 30-метровій замковій горі, що піднімається над Случчю, видно залишки замку. До наших днів дійшли лише частина стін та декілька башт. Крім того, там можна побачити і засипаний замковий колодязь. Руїни розміщуються над стрімким схилом і рікою відокремлено від інших будівель.

Загальнозоологічний заказник "Брище"
Він розташований у Березнівському районі на площі 100 га. З метою охорони бобрів у 1964 році тут було створено зоологічний заказник. Рослинний покрив заказника типовий для Західного Полісся. Переважає заплавна рослинність. Мала річка так і називається — Бобер. Вона має багато приток, стариць. З берегів вони заростають частухою, омегом, у воді зустрічається пустирник, глечики жовті та ін. Рельєф дуже нерівний, часто чергуються горби та западини заповнені водою. В лісі знайдений рідкісний для України вид — комонник малий, борідник Прейса, астролаг пісковий. Види болотного різнотрав’я — осока, півники болотні, зозулин цвіт, фіалка болотна.

Церква Преображенія Господня
У 1801 році на кошти парафіян у селі Маринин було побудовано церкву в ім’я Преображенія Господня. Будівля була дерев’яною на кам’яному фундаменті, вкрита залізом. У 1857 р. храм було відремонтовано, а в 1882 р. біля церкви добудували дерев’яну дзвіницю. Преображенська церква є пам’яткою архітектури національного значення.

“Марининсько-Устянські граніти”
Геологічний заказник місцевого значення “Марининсько-Устянські граніти” створений рішенням Рівненської обласної ради у 1983 році для збереження цінних об’єктів і компонентів неживої природи (геологічних оголень, печер, торф'яних відкладень). Він має площу 85 га в межах Березнівського району та 85 га в межах Корецького району і знаходиться поблизу сіл Маринин, Більчаки вздовж правого та лівого берегів річки Случ.
Це гранітні кручі вздовж її берегів з мальовничими печерами та улоговинами. Тут зустрічається 7 видів папоротей, низка центральноєвропейських видів — булавоносець сіруватий, фіалка багнова, гвоздика картузіанська, енотера червоностеблева.
Гранітні відслонення по річці Случ належать до нижньопротерозойських порід. Вони мають наукове та естетичне значення.

ПАРТНЕР ПРОЕКТУ:

Переглядів: 21809
купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна

Нерухомість


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ