Фото charivne.info
В квітні 1614 Тайкури отримують Магдебурзьке право та королівські привелегії на торгівлю та ярмарки. У привілеї також зафіксовано і міський герб, що мав використовуватися на печатці: зображення св. Юрія Змієборця. Цей герб дано було в честь патрона Юрія Вишневецького
Побували Тайкури у власності Кірдеєїв-Тайкурських, Чаплицкіх, Вишневецьких, Сапегів (1650), Чолханських. Ця земля є батьківщиною для поета Яна Павла Вороняча, тривалий час тут жив та творив письменник Крачевський.
На початку 18 ст власність переходить до рук родини Пепловських, з 1822 до Ілінських.
Замок Вишневецьких
Фото ua.IGotoWorld.com
Скупі залишки замку ховаються на пагорбі до якого потрібно пройти через дуже великі та непрохідні хащі. Колись кам’яний та цегляний замок мав кутові вежи, їх єднали мури, був підйомний міст. Замок в плані був регулярним. Цей замок був побудований на початку 17 ст. Вишневецькими на місці старого дерев’яного. На той час гору оточувала річка Сорока з одного боку, а з іншого гора мала різкий обрив. В 1825 замок занепав після пожежі. А з щедроти Олександра Іллінського у 1876р був проданий іудеям на розібрання цегли для будівництва. Зараз збереглася південна вежа, була вона висотою під 30 метрів та виконувала роль дозорної. Існує припущення, що з замку вів підземний хід до костелу. Мабуть саме там, де зараз росте гарна яблуня оплутана хмелем. На початок вересня видовище неймовірної краси!
За матеріалами Рівненської РДА.