Ми у Facebook

Вузькоколійка

Три довгі години їзди від Рівного не надто добрими шляхами області – і можна опинитися на Зарічненщині, на кордоні України з Білоруссю, у краю боліт, озер та лісів.
Ви самі можете переконатися у цьому, здійснивши подорож єдиною найдовшою діючою вузькоколійною залізницею в Європі, що розташована в північних районах Рівненської області (Володимирецький та Зарічненський).
Адже тут усе, починаючи від чотиривагонного потягу з тепловозом, що є раритетним свідченням минулих років, до охайного шляху, на якому лежать рейки “музейного” року випуску, та рідкісної техніки, що і досі використовується в обслуговуванні вузькоколійної залізниці, створює відчуття нереальності та відкидає подорожуючих на років п’ятдесят у минуле, у ті часи, коли залізниця набула свого сучасного вигляду. Перон, на якому чекає своїх пасажирів поїзд, нічим не примітний: рейки та кілька запасних вагонів. Сам поїзд теж радше нагадує збільшену іграшку. До речі, вузькоколійкою її тут практично не називають. Для місцевих цей мікропоїзд просто “кукушка” або ж “поїздок”.
Рухається поїзд зі швидкістю 30–40 кілометрів за годину й долає відстань Зарічне–Антонівка за 4 години. На дорогу в один бік, а це приблизно 100 кілометрів, витрачається до двохсот літрів солярки. Це чудова можливість насолодитися усією красою чудового пейзажу, незіпсованого цивілізацією – пісок, сосни, мішаний ліс, заболочені луки, відсутність людей – та відчути свіжий подих ранкового вітру.
Потяг перетинає унікальний залізничний дерев’яний міст через річку Стир, поблизу с. Млинок Зарічненського району.
Неподалік розташовані славнозвісні озера Українського Полісся. Тож, у подорожуючих буде чудова нагода не лише проїхатися зазначеним маршрутом, а й зупинитися у мальовничих куточках, покататися на возі, запряженому кіньми, покуштувати “юшки” або посмажити шашлик.
Тож вирішуйте. 106 кілометрів Українського Полісся готові полонити і ваше серце...
Переглядів: 17881
РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ