Ми у Facebook

Волинські афіни

Упродовж століть Острог був культурним центром українських земель (перша літописна згадка відноситься до 1100 р.). Тут три століття знаходилась резиденція славетного князівського роду Острозьких, що дав Україні видатних полководців, меценатів, покровителів православної церкви.
У ХVІ-ХVІІ ст. в Острозі діяла перша вища школа у східних слов’ян – слов’яно-греко-латинська академія. Острозька друкарня в 1581 р. здійснила перше в світі повне видання біблійних книг Старого і Нового заповіту церковнослов’янською мовою.
В сузір’ї імен, що походженням, навчанням та викладанням в академії, науковою та літературною співпрацею пов’язані з Острогом – Герасим та Мілетій Смотрицькі, Іван Федоров, Іван Вишенський, Дем’ян та Северин Наливайки, Кирило Лукаріс, Петро Конашевич-Сагайдачний. Місто відвідали Тарас Шевченко, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Іван Нечуй-Левицький, Михайло Коцюбинський, тут здобули освіту Агатангел Кримський та Іван Огієнко.
До архітектурних пам’яток міста належить замковий комплекс: житлова оборонна башта “Вежа мурована” – “Замок князів Острозьких” ХІV-ХVІІ ст., Богоявленська церква ХV-ХVІ-к.ХІХ ст., “Башта Нова” ХVІ ст., а також: Успенський костел ХVІ-к.ХІХ ст., Синагога ХVІ ст., Луцька надбрамна башта ХV-ХVІ ст. В Острозі діють експозиції державних музеїв: історичного, музею книги та друкарства з нумізматичним відділом та музею історії Острозької академії, відродженої в 1996 р.
Переглядів: 18033
купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ


Робота в Рівному